Zakończone

Brak ocen
3621 Odsłon

Podsumowanie wydarzenia

Szczegóły wydarzenia

Add to Calendar 08/21/2018 08:00 AM 08/23/2018 08:00 PM Europe/Paris Złocieniec Game Festival Złocieniecki Ośrodek Kultury - ZOK - Kino MEWA admin false MM/DD/YYYY

Podstawowe informacje:

? Counter Strike: Global Offensive 5vs5
⭐ Ilość slotów (online): Nielimitowane
⭐ Ilość slotów (offline): 16
⭐ Pula nagród: 10 000 zł

zgf

? Pozostałe gry: FIFA 18

Opis wydarzenia:

Złocieniec Game Festival to coroczna impreza e-sportowa, zrzeszająca największych fanów turniejowych gier komputerowych w naszym regionie. Początki imprezy sięgają 2013 roku, kiedy to odbyła się pierwsza edycja ZGF’a, znanego jeszcze jako Złocieniecki Festiwal Gier Komputerowych i Planszowych. Od początku grą przewodnią było League of Legends, co zmieniło się dopiero w 2017 roku. Wtedy to po rocznej przerwie Złocieniec Game Festival przyjął obecną formułę, której chcemy się trzymać, czyli turnieje LAN w Counter-Strike: Global Offensive oraz rozgrywki Fifa.
Przez obecne cztery edycje naszego turnieju mogliśmy gościć uczestników niemal z całej Polski i nie tylko. Pierwsze edycje turnieju League of Legends skupiały się na społeczności lokalnej, gdzie swoje reprezentacje miały takie miasta jak Drawsko Pomorskie, Czaplinek, Szczecinek oraz oczywiście gospodarz imprezy – Złocieniec. Z każdą kolejną edycja przybywało uczestników oraz miast, które były przez nich reprezentowane. Zeszłoroczna edycja ZGF’a przyciągnęła graczy niemal z całej Polski jak i różnych zakątków Europy. Turniej Fifa cieszył się zainteresowaniem lokalnej społeczności, jednak rozgrywki w Counter-Strike’a ściągnęły do Złocieńca graczy między innymi ze Szczecina, Białegostoku, Zakopanego, Rzeszowa, czy Manchesteru. Ilość uczestników i ich chęć przyjazdu do naszego miasta pokazuje, że nasze wydarzenie posiada predyspozycje do osiągnięcia imprezy rangi krajowej na stałe wpisanej w kalendarz imprez e-sportowych.

Podczas naszego turnieju zawodnicy rozgrywają swoje spotkania pod wielkim ekranem w Kinie Mewa
Od pierwszej edycji naszego wydarzenia, komitet organizacyjny współpracuje ze Złocienieckim Ośrodkiem Kultury, który udostępnia miejsce do przeprowadzenia rozgrywek finałowych. Klimat Kina Mewa, bo właśnie tam rozgrywają się najważniejsze spotkania, jest nieporównywalny. Kibice mogą rozsiąść się w wygodnych fotelach naprzeciw graczy, obserwując wydarzenia na wielkim kinowym ekranie, zawodnicy zaś siedząc przy swoich stanowiskach u podstawy ekranu są w stanie odczuć żywą reakcję kibiców. Klimat kina dopełnia atmosferę wygaszonymi światłami i dźwiękiem przestrzennym dając wrażenie wszystkim obecnym, że sami znajdują się w centrum akcji.
Złocieniec Game Festival to nie tylko turniej e-sportowy dla graczy – to przede wszystkim festiwal gier dla mieszkańców Złocieńca i okolic. Impreza, która cyklicznie odbywa się pod koniec sierpnia, kusić może swoimi atrakcjami zarówno dzieci i młodzież, jak i dorosłą część naszego regionu. Podczas poprzednich edycji naszego wydarzenia można było obejrzeć pokazy ASG, teatr ognia, czy pokazy taneczne. Dodatkowo można było wziąć udział w imprezach towarzyszących – układanie puzzle, zagrać z rówieśnikami w rozmaite gry planszowe czy wziąć udział w mini turnieju Hearthstone i wygrać upominki od firmy Blizzard.

Zwycięzcami 4 edycji Złocieniec Game Festival został zespół Team Tactical Fusion.
Z naszego festiwalu korzystają również mieszkańcy Złocieńca, którzy w ogóle nie interesują się grami komputerowymi. We współpracy z księgarnią BookBook, w trakcie trwania festiwalu dla wszystkich przewidziane są atrakcyjne rabaty na książki, a całość zwieńczona zostaje Nocnym Maratonem Filmowym, który z pewnością zadowoli każdego kino-maniaka.
Od tego roku, Złocieniec Game Festival, organizują członkowie nieformalnej grupy Złocieniec e-Sport. Wszystkie działania naszej grupy mają na celu propagowanie e-sportu w naszym regionie oraz sprawienie, że Złocieniec na stałe zagości w kalendarzu imprez Counter-Strike’a naszej rodzimej polskiej sceny. To właśnie tutaj będzie możliwość, aby gracze amatorzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z graniem w gry komputerowe w trybach turniejowych i LANowych mogli spotkać się z graczami półprofesjonalnymi, którzy ambitnie walczą o miejsce w ścisłej czołówce w Polsce. E-Sport, jak pokazują liczby, ma ogromny potencjał, dlatego też chcielibyśmy, aby nasze małe miasto, w przyszłości było organizatorem dużych turniejów.
Złocieniecki Ośrodek Kultury - ZOK - Kino MEWA
Złocieniecki Ośrodek Kultury - ZOK - Kino MEWA

ul. Połczyńska 6, 78-520
Złocieniec, Zachodniopomorskie
Polska

Więcej informacji? Skontaktuj się!
East Games United Białystok
25/05/2019
629
0
23/08/2019
441
0

2 thoughts on “Złocieniec Game Festival

 1. Tischer Games pisze:

  Ile trzeba mieć lat żeby móc się zapisać ?

  1. admin pisze:

   Osoby biorące udział w Złocieniec Game Festival, które nie mają ukończonych 18 lat mają obowiązek
   stawić się z prawnym opiekunem lub posiadać pisemną zgodę na uczestnictwo w turnieju podpisaną
   przez takowego opiekuna.

   Pełny regulamin dostępny jest tutaj: http://zgf.zesp.pl/wp-content/uploads/2018/04/Pe%C5%82ny-Regulamin-Z%C5%82ocieniec-Game-Festival.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *